Dziś pierwszy września – wspólnie z CCC i Polskim Czerwonym Krzyżem sprawmy, aby wszystkie dzieci miały dobry start w nowym roku szkolnym

Już tylko do 11 września we wszystkich sklepach CCC w Polsce zakupić można kartę podarunkową w ramach akcji „Karta z moCCCą pomagania”, którą firma prowadzi wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem. W ramach programu, który ruszył 16 sierpnia, Klienci CCC mogą zakupić kartę podarunkową i wrzucić ją do specjalnych pojemników w strefie kas. Wszystkie zakupione karty za pośrednictwem PCK trafią do potrzebujących dzieci na rzecz wsparcia ich startu w nowym roku szkolnym.

Obecnie tysiące polskich rodzin boryka się z problemem brakujących środków do życia. Przygotowanie dzieci do startu w nowy rok szkolny jest wydatkiem, na który wiele z nich nie może sobie pozwolić. Dlatego wraz z Grupą CCC podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu wspólnej akcji, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin. Dzięki wsparciu klientów CCC, przekażemy  karty podarunkowe, które będą mogły zostać wykorzystane na dofinansowanie  zakupu  obuwia  przed powrotem do szkoły. W ten sposób chcemy wspólnie odciążyć domowe budżety potrzebujących rodzin. Zapraszamy do włączenia się w naszą wspólną akcję – to małe gesty, które przyczyniają się do osiągania wielkich celów – mówi Małgorzata Szukała, Kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Polskim Czerwonym Krzyżu.

– Poprzez współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem i organizację akcji „Karta z moCCCą pomagania” pragniemy umożliwić naszym Klientom włączenie się w realną pomoc. Każda karta to 20 złotych, które mogą być przeznaczone  na zakup obuwia. To mały, ale cenny gest, który pomnożony kilkuset-krotnie w ramach ogólnopolskiej akcji ma szansę umożliwić dobry start w nowy rok szkolny wielu dzieciom – mówi Agnieszka Kępińska-Sadowska, Dyrektor Zarządzająca Pionu Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju w Grupie CCC.

Akcja „Karta z moCCCą pomagania” ruszyła 16 sierpnia i potrwa do 11 września, we wszystkich sklepach CCC w Polsce. W ramach programu Klienci mogą zakupić dowolną liczbę kart podarunkowych o wartości 20 zł i wrzucić je do specjalnego pojemnika w strefie kas. Następnie, za pośrednictwem PCK, trafią one do najbardziej potrzebujących uczniów. Każde dziecko otrzyma wsparcie w postaci trzech kart o łącznej wartości 60 zł.

Regulamin oraz informacje o akcji „Karta z moCCCą pomagania” dostępne są w sklepach stacjonarnych CCC – lista sklepów. 

Polski Czerwony Krzyż (PCK) jest organizacją z ponad 103-letnią historią, zrzeszoną w największym ogólnoświatowym ruchu humanitarnym – Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jednym z pięciu strategicznych obszarów działalności PCK jest pomoc najuboższym oraz narażonym na wykluczenie społeczne. Działamy zgodnie z 7 zasadami: humanitaryzmem, bezstronnością, neutralnością, dobrowolnością, jednością, niezależnością i powszechnością. Więcej na www.pck.pl oraz www.facebook.com/PolskiCzerwonyKrzyz

CCC S.A. jest jedną z największych europejskich spółek w segmencie obuwia. Grupa posiada ok. 90 platform e-commerce i prawie 1000 sklepów w 28 krajach pod markami CCC, eobuwie.pl, Modivo i DeeZee.  Od maja 2021 r. Spółka poprzez sieć sklepów HalfPrice rozwija sprzedaż również w segmencie off-price. CCC S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 roku.

Zrównoważony Rozwój jest kluczowym filarem strategii biznesowej Grupy i podstawą naszej działalności. To nasza troska, odpowiedzialność i konkretne działania względem pracowników, środowiska, społeczeństwa a także produktów, które oferujemy klientom. Od wielu lat sukcesywnie rozwijamy nasze zrównoważone działania, co doceniają nasi klienci, partnerzy oraz kadra pracownicza. Rozwijamy proekologiczne kolekcje “Go for Nature” w których skład wchodzą również Sprandi Green Series oraz Jenny Fairy z linią “I care what I wear”, ograniczamy ślad węglowy, dbamy o inkluzywne środowisko pracy. Od kilku lat używamy wyłącznie papierowych toreb z recyklingu, a nasze certyfikowane opakowania kartonowe pochodzą ze zrównoważonych źródeł. Jesteśmy także członkiem wielu globalnych inicjatyw na rzecz środowiska i klimatu, m.in. UN Fashion Industry Charter for Climate Change, Zero Discharge of Hazardous Chemicals czy UN Global Compact.

Potwierdzeniem skuteczności i efektywności naszych zrównoważonych działań są zdobyte przez Grupę CCC nagrody i wysokie oceny w prestiżowych niezależnych ratingach ESG. Otrzymaliśmy m.in ocenę ,,A” w ratingu MSCI, która stawia nas w jednym rzędzie ze światowymi liderami zrównoważonego rozwoju. Jako pierwsza firma z Polski zostaliśmy także uwzględnieni w ratingu Circulytics oceniającym zaangażowanie i efektywność spółek w dążeniach do bardziej cyrkularnego modelu biznesowego.

Sposoby na wychowanie dzieci

Dla rozwijającego się malucha czy dorastającego nastolatka ważne jest coś, czego nie kupisz – czas. Nawet kilkadziesiąt minut dziennie spędzonych na szczerej rozmowie pozwoli na rozwijanie jego ciekawości dotyczącej świata. Ważne jest także uzmysłowienie dziecku roli dziadków i szacunku, którym powinni ich darzyć.

Już od pierwszych lat życia należy wpajać maluchowi, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem.

Warto również porozmawiać z wychowawcą i wypytać go, w jaki sposób dziecko traktuje inne osoby: czy jest miłe, empatyczne i jak odnajduje się w pracy w grupie rówieśników.

Rodzice są dla dziecka autorytetem, który mimowolnie naśladuje. Modelowanie zachowania jest więc jedną z najlepszych metod nauczania. Matka i ojciec, jako przykład, powinni z życzliwością wypowiadać się o innych oraz nieść pomoc potrzebującym.

Wychowanie dobrego człowieka zależy również od okazywania mu wdzięczności: za pomoc w posprzątaniu domu czy opiekę nad młodszym rodzeństwem. Według naukowców, osoby, które dziękują, są bardziej pomocne, hojne, empatyczne i skłonne do wybaczania.

W domu nie powinno się także zapominać o kolejnych magicznych słowach: „proszę” oraz „przepraszam”.

Wszyscy wiemy, że dla naszych dzieci najważniejsze jest to, żeby spędzać z nami czas. To niby jest oczywiste, ale sporo rodziców, popełnia tu błąd. Nasze dziecko więcej skorzysta, gdy poświęcimy godzinę na wspólne rysowanie, układanie puzzli lub czytanie, niż spędzimy z nim trzy, ale w tym czasie będziemy odpisywać na maile, sprzątać lub gotować. Tu chodzi o jakość, a nie ilość. Warto się zaangażować, słuchać uważnie, patrzeć dziecku w oczy w czasie rozmowy, poświęcać mu całą uwagę. Dzięki temu poczuje się ważne, interesujące.

Odwaga w codziennym działaniu, to prawdziwy skarb, w jaki możemy wyposażyć swoje dzieci. Większość rodziców boi się o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swoich pociech, więc za wszelką cenę chce jak najlepiej chronić je przed porażkami i rozczarowaniami. Nie strasz dziecka konsekwencjami, raczej mu je spokojnie i cierpliwie uświadamiaj. Nie zniechęcaj do podejmowania prób ze strachu, że mu się nie uda. Poniesie kilka porażek, ale w końcu się nauczy. Chwal je za sukcesy, zachęcaj do kolejnych prób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *